MaXimus CUP III. - mezinárodní turnaj muay thai

V Praze se 10.4.2016 konal Mezinárodní turnaj MaXimus CUP 3. pod hlavičkou C.M.T.A. Osmi hodinový maraton zápasů, v permanenci 3 ringy a na 150 bojovníků v jediné disciplíně a to MUAY THAI. HIGHLANDERS a 4 bojovníci ( Matěj Trčka, Štěpán Brožek, Filip Čapek a Jakub Lautsch ) ukázali opět srdce bojovníků z Krkonoš. Trenéři Radek Horák a Tomáš Matoušek. Jakub Klauda se představil jako bodový rozhodčí. 6 x jsme vstoupili do ringu, 3 x vítězně a 3 x poražení. Vítězství, nebo prohra .... důležité jsou zkušenosti a to zda-li jste tam nechali vše co ve vás je. ONE WORLD ONE MUAY THAI.

 

MaXimus CUP 3. 2016

Junior BOYS ( 15 - 17 let ) - 63,5 Kg ( 3x 2 min. IFMA rules )

Matěj Trčka CZE vs Henrik Koczo HU - vítězství 3:0 - Trčka

Matěj Trčka CZE vs Václav Sivák CZE - prohra 2:1 - Trčka

Results : Dělené 3-4. místo

( celkem 6 závodníků )

  

Matěj Trčka patří k nové generaci našich bojovníků a svědomitě si plní tréninkové a svazové povinnosti. Bohužel se na zimním soustředění zranil ruku a toto bolestivé zranění se stále "vleče". Matěj nastoupil o jednu váhovou kategorii výše. Prvním soupeřem mu byl o hlavu vyšší maďarský Henrik Koczo. Velmi kvalitní soupeř, který výborně využíval svoji výškovou převahu a to především v klinči, kde výborně prosazoval lokty a kolena. Matěj musel stále tlačit a teprve od druhého kola začal prosazovat svůj styl boje. Zasloužené vítězství 3:0 na body bylo, ale vykoupeno bolestivým zraněním holeně. V druhém zápase na našeho svěřence již čekal výborně připravený Václav Sivák. Matěj bohužel nemohl pořádně kopat, ale to nic neměnilo na situaci, že Sivák předvedl vynikající výkon a to nejen v tlaku tak i z ústupu do kterého ho Matěj neustále tlačil. Přesnost a tvrdost hrála v tomto duelu pro Siváka a tak zaslouženě zvítězil 2:1 na body. Sivák nakonec celou pyramidu s přehledem vyhrál.

Junior BOYS ( 15 - 17 let ) - 67 Kg ( 3x 2 min. IFMA rules )

Štěpán Brožek CZE vs Sergey Shetinin RUS - vítězství 3:0 - Brožek

Štěpán Brožek CZE vs Andy Čehovský CZE  - prohra 3:0 - Brožek

Results : Dělené 3-4. místo

( celkem 8 závodníků )

  

Štěpán Brožek je nováčkem, který teprve 12.3.2016 poprvé vstoupil do ringu. MaXimus Cup měla být další zkouška ve které uspěl. V prvním kole se Štěpán utkal s ruským bohatýrem Sergeyem Shetininem. V prvním kole se výborně držel taktických rad a nechal Shetinina "vybláznit". Ve druhém kole již nastoupil Štěpán v klidném, ale systematickém projevu, kdy tvrdě rozebíral soupeře především v klinčích. Třetí kolo již bylo pod jasnou taktovkou našeho borce. Jednoduchost a vytrvalost přinesla Štěpánovi první vítězství a hned na mezinárodním poli. V druhém kole ho již čekal vele zkušený Čehovský, který se svými 20-ti zápasy byl na našeho nováčka již velké sousto. Štěpán ve tvrdém dvojáku krásně čelil útokům, ale bohužel bez výraznější akce to prostě nešlo vyhrát. Čehovský zaslouženě zvítězil a postoupil do finále, které i vyhrál.

MČR

- 75 kg ( 3 x 2 min., C.M.T.A. rules )

Filip Čapek HIGHLANDERS vs DO DO - Hung Leonidas Teplice - vítězství 3:0 Čapek

 

Filip Čapek v kategorii "nováček" tzv. "soukromkář" se utkal ve svém úplně prvním zápase s DO DO - Hung Leonidas Teplice. Teorii: " ... hodíme Tě do vody a nauč se plavat.. " jsme aplikovali v praxi a v tomto případě se i vyplatila. Tvrdý styl boje Filipa zvítězil nad lehkovážným, ale uvolněným stylem Hunga. Oba bojovníci ukázali řadu nepřesností a je opravdu ještě na čem pracovat, ale pokud bude Filip chtít vstoupit mezi opravdové bojovníky tak první krok jistě udělal. Jasné vítězství 3:0 na body pro našeho borce, kterého čeká ještě mnoho práce.

 

-72,5 Kg ( 3 x 2 min., C.M.T.A. rules )

Jakub Lautsch HIGHLANDERS vs Dominik Šístek Leonidas Teplice - vítězství 2:1 Šístek

 

Jakub Lautsch se specializuje v našem oddíle především na MMA. MaXimus Cup měla být jeho premiérou, ale především pouze zkouškou v postoji na jeho první zápas v kleci. Jakub hodně podvážil a o 1/2 hlavy vyšší soupeř působil proto dominantněji. Specializace na Muay Thai se ukázala u Šístka jako velká přednost, ale Jakub vše doháněl zarputilostí a snahou zápas otočit ve svůj prospěch. Několik podařených strhů ( které se budou rozhodně hodit v kleci ) a tvrdých úderů našlo svůj cíl. Bohužel to nestačilo a tak Šístek těsně 2:1 vyhrál na body. U nováčků musíme 100% zapracovat na přesnosti. Jakub si, ale splnil svůj křest ohněm a nyní nás již čeká zápas v MMA, kde jsme si jistější.