Czech Downhill Tour 2017 - Monínec

Další a to v pořadí druhou zastávkou Czech Downhill Tour 2017 byla trať v areálu Monínec, kam jsme se tentokrát vydali s pěti našimi svěřenci. Vyrazili jsme už v pátek, abychom hned v sobotu ráno mohli vyrazit na prohlídku tratě a následně začít tréninkové jízdy. Počasí nám přálo a díky dobrému zázemí našeho teamu včetně stanu od TopRide.eu  nás nepřekvapil ani noční déšť.

V sobotu ráno jsme se tedy vydali na prohlídku tratě, která byla od organizátorů perfektně připravená a obsahovala snad vše, co by pořádná dh trať měla mít, navíc zakončená čtyřmi parádními lavicemi, které měli od 10 až do 13 metrů mezi hranami. Některé pasáže se ukázali jako velmi technické a těžké, a jak my říkáme, oddělovali zrno od plev. Klukům zprvu dělalo velké problémy tyto pasáže zdolat, ale nakonec se nám podařilo najít optimální stopu i rychlost a najezdit celou trať ke spokojenosti. Odměnou byli již zmiňované cílové lavice, které si kluci opravdu užívali. Musím říct, že i tentokrát se nám velmi hodila čtyřkolka od Snowmobiles Doulík, protože tempo lanovky bylo žalostné a tak opět přišly vhod vývozy. Nebýt tohoto pracanta, dali by kluci sotva polovinu jízd a určitě by se to odrazilo na konečném výsledku.

 

 V neděli ráno si kluci dali už jen dvě tréninkové jízdy pře kvalifikační jízdou. Nervozita byla znát, poprvé mimo domácí prostředí a ještě na tak náročné trati. S kvalifikačními jízdami jsme byli spokojení a věděli jsme, že kluci mají ještě rezervy. Do finálových jízd nám krásně svítilo slunko a trať docela prášila a byla již celkem dost vybržděná. O obtížnosti trati vypovídal i počet zranění, někteří rideři byli tak namotivovaní, že to přepálili už v kvaldě a tak nebyla nouze o tržné rány a zlomeniny. Bohužel, tentokrát se ani našemu teamu nevyhnulo zranění, Míra Jirman si už v sobotu v tréninkové jízdě v průjezdu náročné kamenité pasáže zlomil palec na noze, což mu nedovolilo pokračovat v ježdění i přes to, že moc chtěl. Velká škoda. Zkrátka není to balet, ale královská disciplína v MTB. Vzhledem k tomu, že kluci závodí prvním rokem a tuto trať jeli poprvé, podali velmi slušné výkony. I když se u některých projevila nervozita a finálovou jízdu zajeli o něco pomaleji než kvalifikační. Takže v kategorii mládež skončil Martin Doulík na 13. místě a Filip Pokorný na 16. místě. V kategorii Junior skončil na 10. místě Albert Skaunic a hned za ním na 11. místě Matyáš Říha, Mirek Jirman kvůli zranění do nedělního závodu nenastoupil.

Na závěr se před vyhlášením vítězů jel na cílových lavicích whip contest, kde jsme měli také našeho zástupce a to Alberta Skaunice, který se mezi borci opravdu neztratil a ukázal, že výška, dálka a styl mu nejsou cizí. Podívaná to byla opravdu parádní a závěrečný vláček byl pastvou pro oči.

Rádi bychom klukům poděkovali za odvedené výkony, opravdu se zlepšují a makají na sobě! Všem partnerům díky za poskytnutou podporu a už teď se těšíme na další závodní víkend, tentokrát v Kopřivné.