Trutnovačky jsou vícemistryněmi ČR a mistryněmi mezinárodního IC poháru

Letošní MČR v Teamgymu hostila Ostravská hala "Trojhalí Karolína" pod heslem "kdo nezmrzne - vyhrál". V 11ti stupňovém chladu se musely gymnastky vybičovat ke svým top výkonům, aby obstály v nabité konkurenci.

V sobotu 23.4.  2016 závod zahajovala kategorie Junior III. Trutnovské gymnastky již tradičně obdržely vysokou známku za krásně odcvičenou pohybovou skladbu. Na přeskoku i tumblingu se bohužel nevyvarovaly několika párům při obtížnějších prvcích a tak se bohužel tým doplněný o mladší děvčata z Junior II. musel sklonit před týmy z Třebíče a Chropyně. Třetím místem trutnovačky potvrdily, že patří k republikové špičce.

Závod pokračoval závodem mezinárodního poháru INTERNATIONAL CUP s účastí družstev z Itálie a Německa. Družstvo kategorie Junior I doplněný o dvě závodnice z Junior II muselo zacvičit na akrobacii nejen své první saltové řady, které děvčata začala teprve trénovat, ale upravit též pohybovou skladbu, která je jejich doménou. Musely dle mezinárodních pravidel skladbu prodloužit a přidat několik obtížných prvků navíc. I přesto na pohybové skladbě získaly luxusní náskok o víc než 4 body na ostatní týmy. Tento náskok si udržely až do závěrečné disciplíny a v mezinárodním poháru tak zaslouženě získali první zlatou medaili.

Druhý den v neděli 24.4. 2016 proběhl závod v kategorii Junior I., kde se dívky vrátily ke své původní skladbě s bezchybným provedením. Od první disciplíny bylo jasné, že útočí na zlato. I ostatní výkony byly ohodnoceny bouřlivým potleskem a vysokými známkami ve studené hale. Pouze jediné družstvo předstihlo Trutnovský teamgymový tým a to družstvo z Chropyně díky svým obtížnějším prvkům na tubmlingu. V konečném výsledku tak o pouhých 0,6 bodu uniklo děvčatům první místo. Ovšem i titul vícemistryň ČR v konkurenci 11ti týmů byl nádherným zakončením šampionátu.

Oba týmy Junior I. a Junior III. získaly také pohár za Prospect cup, takže celková bilance za Mistrovství republiky je kompletní sada medailí a pět pohárů.

Spokojenost trenérů je víc než veliká. Nyní čeká gymnastky změna a z teamgymových sestav se přeorientují na klasickou sportovní gymnastiku, neboť Trutnov bude hostit krajský přeboj, který se bude konat 30.4. na základní škole Komenského.