Gymnasté Petr a Bydžovská vítězi nejen v krajské, ale i republikové soutěže v atletickém čtyřboji pro rok 2018

V neděli 20.května 2018 se v Jičíně uskutečnilo krajské kolo atletického čtyřboje, jejíž pořadatelem byla KASPV ve spolupráci s RCSPV Jičín. Gymnastický oddíl Spartak Trutnov, který se kromě gymnastiky a TeamGymu věnuje také všestrannosti vyslal na krajskou soutěž celkem třináct závodníků. Byli to ti, kterým se zadařilo v okresním kole konaném v Úpici.

Nejlepšího umístění v jednotlivcích a příčky nejvyšší dosáhli v mladších žácích Jáchym Petr a v dorostenkách Kateřina Bydžovská. Krásné atletické výkony ve skoku dalekém, sprintu, dlouhém běhu a hodu, zlatá medaile a jako odměna postup na republiku do Třebíče.

Stříbrnou příčku ve starších žákyních obsadila Sabina Chaloupková a mezi postupují se přiřadila ještě mladší žákyně Elen Pírová, která obsadila čtvrté místo.
Na čtvrtém místě se také v kategorii žen umístila gymnastická trenérka Lída Oravcová, která si týden po gymnastické republikové soutěži vyzkoušela závod "z trochu jiného soudku" a hned za ní na páté příčce se usadila její kolegyně Kája Hellingerová.

V krajské soutěži byla vyhodnocena i soutěž družstev. Trutnov si vedl velice dobře, mladší žáci byli druzí, mladší žákyně první a druhé a družstvo žen obsadilo příčko nejvyšší.
Hned týden poté, tj. 26.5. se konalo republikové finále v atletickém čtyřboji.

Do Třebíče postoupila Kateřina Bydžovská spolu s Jáchymem Petrem, Sabinou Chaloupkovou a Ellen Pírovou. Za velké potlesku na příčku nejvyšší a zlatou medaili z republikového finále si odnesla Kateřina Bydžovská a Jáchym Petr. Sabina Chaloupková se umístila na šesté příčce a Ellen Pírová, která se této nejvyšší soutěže účastnila poprvé obsadila příčku osmou.